RESULTAT CAMPEONATO MÄLARDALEN
2014
   Tillbaka tävlingsresultat ::
 

 space.gif
CAMPEONATO MÄLARDALEN
14:e juni 2014 Näsbyholm

Domare: Javier Bayo Sanchez


PREMIOS ESPECIALES - CHAMPIONTITLAR
xx
Titel Häst Uppfödare Ägare
CAMPEÓN JOVEN DE MEJORES MOVIMIENTOS
BÄSTA GÅNGARTER UNG

JOTA CA
724015110281187
10010000724010150024320
YEGUADA CANDAS 1900055134
JENNIE COLBRIE 49C0000904
CAMPEÓN ADULTOS DE MEJORES MOVIMIENTOS
BÄSTA GÅNGARTER ÄLDRE
VIVA VI
7240151002SE157
752098100500213
DOMINIQUE 4900020353 PROSUS PRE 49C0007475
CAMPEONA JOVEN DEL CONCURSO
UNGSTO CHAMPION
JOTA CA
724015110281187
10010000724010150024320
YEGUADA CANDAS 1900055134
JENNIE COLBRIE 49C0000904
SUBCAMPEONA JOVEN DEL CONCURSO
RESERV UNGSTO CHAMPION
GINEBRA A
724015120293522
10010000724010150036255
GANADERIA
ANTARES SL 1900053673

YEGUADA TIARA PRE
49C0019500

CAMPEÓN JOVEN DEL CONCURSO
UNGHINGST CHAMPION
ESPIRITO
724015110285014
10010000724010150028198
GANADERIA
OLIVARES
19C1300082
STUTERI ESPIRITUS
4900057823
CAMPEONA DEL CONCURSO
STO CHAMPION
MARAVILLOSA CEN
724015080121063
981098100776528
YEGUADA CENTURION 1900006124 ALKARP P R E 49C0012198
SUBCAMPEONA DEL CONCURSO
RESERV STO CHAMPION
TOGA
724015080124996
981098100781226

YEGUADA PEDRO
PONS S.L
1900003601

GESTA PRE 4900059661

CAMPEÓN DEL CONCURSO
HINGST CHAMPION
DIAMANTE CVIII
7240150701SE056
752098100386241
KATARINA DAHLBORN
4900055431
KATARINA DAHLBORN
4900055431
SUBCAMPEÓN DEL CONCURSO
RESERV HINGST CHAMPION
GALOPE P
7240150701SE008
752098100383874
PEPINO PRE 4900022150 WB P.R.E. 49C0018603
CAMPEÓN DE FUNCIONALIDAD
HINGST CHAMPION RIDPROV
DIAMANTE CVIII
7240150701SE056
752098100386241
KATARINA DAHLBORN
4900055431
KATARINA DAHLBORN
4900055431
SUBCAMPEÓN DE FUNCIONALIDAD
RESERV HINGST CHAMPION RIDPROV
CODICIOSO LEY
7240150902SE104
752098100478038
STUTERI LA
LEYENDA
49C0001972
TEAM BLOODY COLD
49C0002784

ÖVRIGA PRISER


Titel Häst Uppfödare Ägare
BÄSTA VALACK DESEADO CLXXVI
190101002316668
977200001479182

JUAN JEREZ
LOPEZ
1900006929

ROZITHA
LUNDQUIST
49G0019530

BÄSTA UNGHÄST 1-3 ÅR FÖDD INOM REGION MITT TACTICA
7240151303SE021
977200007700654
STALL HULTET
49C0005128
STALL HULTET
49C0005128
Titel Handler Visade hästar  
BÄSTA HANDLER
MARI KARLSSON DIAMANTE CVIII KATARINA DAHLBORN 4900055431
MARAVILLOSA CEN ALKARP P R E 49C0012198

TACTICA
1:a ston 1 år: TACTICA


GG ANHELABA
2:a ston 1 år: GG ANHELABA


GINEBRA A
1:a ston 2 år: GINEBRA A


PRIMAVERA CIII
2:a ston 2 år: PRIMAVERA CIII


JOTA CA
1:a ston 3 år: JOTA CA


ESPIRITO
1:a hingstar 3 år: ESPIRITO


VIVA VI
1:a ston 4 år: VIVA VI


JUSTICIERA FS II
2:a ston 4 år: JUSTICIERA FS II


MARAVILLOSA CEN
1:a ston 5 och 6 år: MARAVILLOSA CEN


TOGA
2:a ston 5 och 6 år: TOGA


CAMPANULA III
3:a ston 5 och 6 år: CAMPANULA III


KARA DE MIA
Utom tävlan, ej APTO, ston 5 och 6 år: KARA DE MIA


CODICIOSO LEY
1:a hingstar 5 och 6 år: CODICIOSO LEY


NAVARRO RAM
2:a hingstar 5 och 6 år: NAVARRO RAM


MARINERO MG
3:a hingstar 5 och 6 år: MARINERO MG


YAD BABIECA
1:a ston 7 år och äldre: YAD BABIECA


ESPERANZA XXX
2:a ston 7 år och äldre: ESPERANZA XXX


FARRUCA LII
3:a ston 7 år och äldre: FARRUCA LII



1:a Hingstar 7 år och äldre: DIAMANTE CVIII


GALOPE P
2:a Hingstar 7 år och äldre: GALOPE P


DESEADO CLXXVI
1:a Valack: DESEADO CLXXVI


MM: Mejores movimientos (Klassvinare gångarter)
MF: Mejor funcionalidad (Klassvinnare ridprov) 

Sektion 1 a; Ston 1 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
101 CHIQUILLA DE FINNSTA
7240151303SE011
977200007697636
07/05/2013 ONIS CORRALES
724015090239058
SEMILLA III
724015080253063
FINNSTA
49C0001222
FINNSTA
49C0001222
Linda Söderberg och
Pia Lindholm
Struken
102 TACTICA
7240151303SE021
977200007700654
19/05/2013 TANTEO MAC
724015090243055
ESPERANZA XXX
1901010024SE016
STALL HULTET
49C0005128
STALL HULTET
49C0005128
Lena Mårtensson och
Jimmy Mårtensson
79,500
Mov 13,500

103

GG ANHELABA
7240151303SE028
977200007697155

06/06/2013

QUARZO
190101002129481

ENAMORADA XXVII
190101002119982

GESTA PRE 4900059661

ANHELABA'S
49C0020919

Mariana Melin 79,250
Mov 15,000
MM
104 DONSELLA DE FINNSTA
7240151303SE010
977200007699003
07/05/2013 ONIS CORRALES
724015090239058

MANTUA
724015070101037
FINNSTA
49C0001222
FINNSTA
49C0001222
Linda Söderberg och
Pia Lindholm
Struken

Sektion 3 a; Ston 2 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
301

GINEBRA A
724015120293522
1001000072401015
0036255

05/05/2012

CLAUDIO VIVES
190101002410790

PERLA XLII
19010100231697

GANADERIA
ANTARES SL 1900053673

YEGUADA TIARA PRE
49C0019500

Philip Belhoussine

86,000
Mov 18,000
MM
302

PRIMAVERA CIII
7240151202SE256
752098100598042

13/05/2012

GUERRERO 7
190101002119353

TRIANERA LXIV
190101002315103

YLVA NORDSTROM
49C0008513

YLVA NORDSTROM
49C0008513

Ylva Nordström 75,250
Mov 13,500

Sektion 5 a; Ston 3 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
501 JOTA CA
724015110281187
100100007240101
50024320
22/06/2011 REMACHE XIII
190101002316493
KIOSKERA RAM
190101002309178
YEGUADA CANDAS
1900055134
JENNIE COLBRIE
49C0000904
Philip Belhoussine 98,000
Mov 22,500
MM

Sektion 2 a; Hingstar 1 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Anm

200

INGEN HÄST I
DENNA KLASS
             

Sektion 4 a; Hingstar 2 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Anm
400 INGEN HÄST I
DENNA KLASS
             

Sektion 6 a; Hingstar 3 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
601 ESPIRITO
724015110285014
100100007240101
50028198
10/02/2011 DILUIDO EL BAYO
190101002506791
BIENVENIDA CXIII
190101002514115
GANADERIA
OLIVARES
19C1300082
STUTERI ESPIRITUS
4900057823
Mia Wängestam 79,250
Mov 16,500
MM

Sektion 7 a; Ston 4 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
701

VIVA VI
7240151002SE157
752098100500213

02/06/2010

JUBON
190101002407488

ALHAJA VI
19010100212687

DOMINIQUE
4900020353

PROSUS PRE
49C0007475

Philip och Ulrika Belhoussine 100,000
Mov 23,000
MM
702 JUSTICIERA FS II
724015100265391
10010000724010
150005150
13/03/2010 FLAMENCO PM
190101002425851
DONA IX
190101002417822
YEGUADA
ARROYOMONTE
1900006709
STUTERI ESPIRITUS
4900057823
Kellie Wängestam 84,250
Mov 18,000

Sektion 9 a; Ston 5 och 6 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
901 CAMPANULA III
7240150902SE105
752098100436543
10/04/2009 BURLADOR XVI
190101002203933
MASTIA II
190101002211805
WARMAGARD
49C0003189
KLARA VIKLUND
49G0021568

Klara Viklund 93,750
Mov 22,000 MM
Func. 19,750 MF
000

DUQUESA CCL
7240150801SE028
752098100341777

04/10/2008

ORGULLOSO XIX
190101001813726

NATIVA-SIETE
190101002306621

CORONA P.R.E.
49C0000794

CORONA P.R.E.
49C0000794

Xantia Ahlén Struken
902

MARAVILLOSA CEN
724015080121063
981098100776528

24/04/2008

ENDRINO
190101001900573

FANTASTICA XV
19010100213052

YEGUADA
CENTURION
1900006124

ALKARP P R E
49C0012198
Mari Karlsson och
Carina Nordling
96,500
Mov 19,000
Func. 19,250
903 TOGA
724015080124996
981098100781226
20/03/2008

KABILEÑO XI
190101002302900

LETRADA XLVI
190101002305776

YEGUADA PEDRO
PONS S.L
1900003601

GESTA PRE 4900059661

Amanda Sinimets 95,500
Mov 18,000
904 KARA DE MIA
7240150902SE132
977200007628874
20/10/2009 KARUN
190101002415892
FARRUCA LII
190101002203563
STUTERI
ESPIRITU'S
4900057823
LAILA ABOU-
DABOUS

49G0015875
Laila Abou-
Dabous
Utom tävlan, ej APTO
84,750
Mov 16,000

Sektion 11 a; Ston 7 år och äldre
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
1101 ESPERANZA XXX 1901010024SE016
982009102685712
24/05/2005 DESTINO II 190101002119183 ENAMORADA XXVII 190101002119982 ELISABETH
CARLSSON
4900020248
STALL HULTET
49C0005128
Jenny Holmsten 84,750
Mov 18,000
Func. 21,250 MF
1102 YAD BABIECA
190101002510959
941000001715511
01/05/2006 GRANERO IX
190101002308395
SEGUIRILLA
190101001812025
YEGUADA SOL DE
CASTILLA
1900016456
YEGUADA BABIECA
49C0008573
Urban Nordström 92,000
Mov 19,000 MM
Func. 20,250
1103 FARRUCA LII
190101002203563
2034241078
24/03/1999 LUCERO VIII
190101001902691
JALEA VII
190101001905807
LUIS MONAGO MORA
1900008305
STALL HULTET
49C0005128
Jimmy Mårtensson 69,500
Mov 11,000

Sektion 8 a; Hingstar 4 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Anm

801

INGEN HÄST I
DENNA KLASS
             

Sektion 10 a; Hingstar 5 och 6 år
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
1001 CODICIOSO LEY
7240150902SE104
752098100478038
03/07/2009 CODICIOSO-MAC
190101002101183
FANTASTICA XV
190101002130552
STUTERI LA
LEYENDA
49C0001972
TEAM BLOODY COLD
49C0002784
Linda Engvall 93,938
Mov 19,000
Func. 22,500 MF
1002

MARINERO MG
724015090244833
981098100783906

18/03/2009

MORISCO XII
190101002423210

MARINERA CV
19010100220216

AGRICOLA Y
GANADERA CUEVA
SERRANA Y LO
GRACIA,S.L .
1900057641

PEPINO PRE
4900022150

Sara Rudqvist 84,125
Mov 21,000 MM
Func. 17,000
1003

NAVARRO RAM
724015090238748
981098100667958

04/04/2009

CANDELO RAM
190101002401118

NAVARRA RAM
19010100242425

RAFAEL AYALA
MUÑOZ
1900005837

GESTA PRE
4900059661

Urban Nordström
86.813
Mov 20,000
Func.16,500

Sektion 12 a; Hingstar 7 år och äldre
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng
1201

GALOPE P
7240150701SE008
752098100383874

28/03/2007

ALFEREZ IV
190101002115452

LARRABEZUA
19010100211193

PEPINO PRE
4900022150

WB P.R.E.
49C0018603

Beatrice Chrawall

90.000
Mov 17.000
Func. 19.500
1202 DIAMANTE CVIII
7240150701SE056
752098100386241
06/05/2007 ZAGAL XI
190101002103856
CELOSA XXXIV
190101002106093
KATARINA
DAHLBORN
4900055431
KATARINA
DAHLBORN
4900055431
Mari Karlsson
94.625
Mov19.000 MM
Func. 23.000 MF
1203 ARMAS VELEÑO
190101002314552
985100006049770
12/04/2002 ESCARZO 190101001900576 LOREÑA IV 190101002103744 FLORENCIO
MORENO MUÑOZ E
HIJOS S.C.
1900000489
STORA HAJDES
P.R.E.
4900052266
Amanda Sinimets Struken

1204

JUBON 190101002407488
985100010085471
06/05/2003 ERMITAÑO III 190101001812184 KELIFA III
190101001903880
CRISTINA BAQUERO
RODRIGUEZ
1900007633
RANDAZ
4900062469
Linda Engvall
Struken

Sektion 15 a; Valack
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Handler Poäng

1501

DESEADO CLXXVI
190101002316668
977200001479182

25/04/2002

SEGADOR VI
190101001813570

DESEADA LVII
19010100200716

JUAN JEREZ
LOPEZ
1900006929

ROZITHA
LUNDQUIST
49G0019530

Rozitha Lundquist 81.750
Mov16.000 MM
Func. 18.000 MF


_________________________________________________________________________________________________________________________________________


Ridprov
Nr Häst Född e. u. Uppfödare Ägare Ryttare Poäng ridpov
901 CAMPANULA III
7240150902SE105
752098100436543
10/04/2009 BURLADOR XVI
190101002203933
MASTIA II
190101002211805
WARMAGARD
49C0003189
KLARA VIKLUND
49G0021568

Klara Viklund 19,750
902

MARAVILLOSA CEN
724015080121063
981098100776528

24/04/2008

ENDRINO
190101001900573

FANTASTICA XV
19010100213052

YEGUADA
CENTURION
1900006124

ALKARP P R E
49C0012198
Mari Karlsson 19,250
1101 ESPERANZA XXX 1901010024SE016
982009102685712
24/05/2005 DESTINO II 190101002119183 ENAMORADA XXVII 190101002119982 ELISABETH
CARLSSON
4900020248
STALL HULTET
49C0005128
Jenny Holmsten 21,250
1102 YAD BABIECA
190101002510959
941000001715511
01/05/2006 GRANERO IX
190101002308395
SEGUIRILLA
190101001812025
YEGUADA SOL DE
CASTILLA
1900016456
YEGUADA BABIECA
49C0008573
Lena Lundin 20,250
1103 FARRUCA LII
190101002203563
2034241078
24/03/1999 LUCERO VIII
190101001902691
JALEA VII
190101001905807
LUIS MONAGO MORA
1900008305
STALL HULTET
49C0005128
Jenny Holmsten Ridprov utgår

1001

CODICIOSO LEY
7240150902SE104
752098100478038
03/07/2009 CODICIOSO-MAC
190101002101183
FANTASTICA XV
190101002130552
STUTERI LA
LEYENDA
49C0001972
TEAM BLOODY COLD
49C0002784
Linda Engvall 22,500
1002

MARINERO MG
724015090244833
981098100783906

18/03/2009

MORISCO XII
190101002423210

MARINERA CV
19010100220216

AGRICOLA Y
GANADERA CUEVA
SERRANA Y LO
GRACIA,S.L .
1900057641

PEPINO PRE
4900022150

Sara Rudqvist 17,000
1003

NAVARRO RAM
724015090238748
981098100667958

04/04/2009

CANDELO RAM
190101002401118

NAVARRA RAM
19010100242425

RAFAEL AYALA
MUÑOZ
1900005837

GESTA PRE
4900059661

Urban Nordström 16,500
1201

GALOPE P
7240150701SE008
752098100383874

28/03/2007

ALFEREZ IV
190101002115452

LARRABEZUA
19010100211193

PEPINO PRE
4900022150

WB P.R.E.
49C0018603

Beatrice Chrawall 19.500
1202 DIAMANTE CVIII
7240150701SE056
752098100386241
06/05/2007 ZAGAL XI
190101002103856
CELOSA XXXIV
190101002106093
KATARINA
DAHLBORN
4900055431
KATARINA
DAHLBORN
4900055431
Sofia Buchborn 23.000
1203 ARMAS VELEÑO
190101002314552
985100006049770
12/04/2002 ESCARZO 190101001900576 LOREÑA IV 190101002103744 FLORENCIO
MORENO MUÑOZ E
HIJOS S.C.
1900000489
STORA HAJDES
P.R.E.
4900052266
Amanda Sinimets Struken

1204

JUBON 190101002407488
985100010085471
06/05/2003 ERMITAÑO III 190101001812184 KELIFA III
190101001903880
CRISTINA BAQUERO
RODRIGUEZ
1900007633
RANDAZ
4900062469
Linda Engvall Struken

1501

DESEADO CLXXVI
190101002316668
977200001479182

25/04/2002

SEGADOR VI
190101001813570

DESEADA LVII
19010100200716

JUAN JEREZ
LOPEZ
1900006929

ROZITHA
LUNDQUIST
49G0019530

Rozitha Lundquist 18.000

 







Fel i listan rapporteras till info@swedisheventpre.se


line
mm_spacer.gif
       
 
www.swedisheventpre.se
Copyright © 2009